Logo

Nyomtatás

EURÓPAI VISSZATÉRÉSI ALAP PÁLYÁZATOK

 

PSZICHO-SZOCIÁLIS SEGÍTSÉGNYÚJTÁS A BALASSAGYARMATI KÖZÖSSÉGI SZÁLLÁSON II.

Megvalósítás időtartama

2013. 03. 01. – 2014. 05. 31.

Projekt célja

A projekt célja volt a visszatérésre vonatkozó minél korábbi tájékoztatás, a felkészítés módjainak és eszközeinek fejlesztése.

Fő tevékenység Indikátorok

A projekt keretében a Közösségi Szálláson tartózkodó célcsoport számára – az előző projektekhez hasonlóan - hazatérés előtti pszicho-szociális asszisztenciát és re-integrációs felkészítő foglalkozásokat biztosítottunk, új elemként jelent meg ugyanakkor az egészségügyi ellátás (pszichiátriai és fogászati ellátás), valamint az élelmiszer (és tartós élelmiszer) kiegészítés biztosítása. Partnerként bevonásra került a Menedék – Migránsokat Segítő Egyesület, aki a szükséges szakmai hátteret biztosította.

Elnyert támogatás

 27 580 600 Ft

 

 

MINŐSÉGFEJLESZTÉS A LÉGI TOLONCOK SORÁN 5.

Megvalósítás időtartama

2013. 02. 16. – 2014. 02. 15.

Projekt célja

A projekt célja volt a származási országba visszatérők zökkenőmentes és hatékony hazautaztatásának biztosítása a hatósági kísérettel végrehajtott légi toloncok minőségfejlesztése által.

Fő tevékenység Indikátorok

A projekt eredményeként mintegy 33 fő kitoloncolási eljárás alatt álló személy hazautaztatása került biztosításra professzionális kísérettel, 2 alkalommal szakorvos bevonásával. A projektben új elemként jelent meg az egyfajta kezdeti reintegrációs támogatás biztosítása az ügyfelek számára. A projektbe bevont személyek mintegy 82 százaléka (27 fő) kiemelten elégedett volt a szolgáltatás színvonalával.

Elnyert támogatás

 17 964 776 Ft

 

 

MINŐSÉGFEJLESZTÉS A LÉGI TOLONCOK SORÁN 6.

Megvalósítás időtartama

2014. 02. 16. – 2015. 06. 30.

Projekt célja

A származási országba visszatérők zökkenőmentes és hatékony hazautaztatásának biztosítása a hatósági kísérettel végrehajtott légi toloncok minőségfejlesztése által.

Fő tevékenység Indikátorok

A projekt eredményeként mintegy 50 fő kitoloncolási eljárás alatt álló személy hazautaztatása lenne biztosított professzionális kísérettel, szükség esetén szakorvos bevonásával (4 alkalommal). Egyfajta kezdeti reintegrációs támogatás kerül biztosításra az ügyfelek számára. A kiutaztatás előfeltételeinek megteremtése érdekében, 3 alkalommal Magyarországon képviselettel nem rendelkező konzulok meghívását tervezzük konzuli interjú lefolytatása céljából.

Elnyert támogatás

 32 629 747 HUF

 

 

TAPASZTALATCSERE SVÉDORSZÁGGAL AZ ÖNKÉNTES HAZATÉRÉS ÖSZTÖNZÉSÉRE

Megvalósítás időtartama

2013.10.01. – 2014.05.30.

Projekt célja

A projekt célja volt az önkéntes hazatérés elősegítése eszközeinek tanulmányozása, különös tekintettel a kommunikációs eszközökre és a kiutaztatásra való felkészítésre, a magyar rendszerbe történő átültetés lehetőségeinek feltérképezése érdekében. Hosszú távon a projekt az önkéntes hazatérés ösztönzését hivatott szolgálni.

Fő tevékenység Indikátorok

A projekt fő eleme volt a Svéd Migrációs Hivatal munkatársaival megvalósított tapasztalatcsere egy tanulmányút keretében. A projekt mellék tevékenységeként biztosítottuk a Hivatal 2 munkatársának részvételét a GDISC Visszatérési Konferencián. A szakértők a kiutazásokat követően egy-egy szakmai jelentést készítettek és megfogalmazták a magyar rendszerre vonatkozó ajánlásaikat. A projekt zárásaként egy szakmai szeminárium megrendezésére került sor a Hivatal, az IOM és a hazai társszervek érintett munkatársainak  részvételével.

Elnyert támogatás

 3 040 658 Ft

 

 

NEMZETKÖZI ORSZÁGINFORMÁCIÓS TAPSZTALATCSERE III. - PAKISZTÁN

Megvalósítás időtartama

2013. 09. 01. – 2014. 01. 31.

Projekt célja

A projekt célja a visszatérés területén tevékenykedő, illetve országinformáció gyűjtésével foglalkozó szakemberek aktív tapasztalatcserén alapuló képzése volt annak érdekében, hogy egyrészt lehetőség nyíljon a Pakisztánba történő hazatéréssel kapcsolatos tagállami gyakorlatok, tapasztalatok megismerésére, a kockázatok feltérképezésére, másrészt időszerű és a hatósági eljárásban is hasznosítható származási országinformációkat biztosítson Pakisztánnal kapcsolatban.

Fő tevékenység Indikátorok

A visszatérésben érintett magyar, valamint nemzetközi szervezetek munkatársai (44 fő) számára meghirdetett 2 napos szemináriumra a Pakisztánba történő hazatérés területén már tapasztalatot szerzett európai országok szakértői kaptak meghívást. A szemináriumot követően készítendő 52 oldalas szakmai összegző tanulmányt legalább további 110 szakember ismerhette meg.

Elnyert támogatás

 10 084 092 Ft

Utoljára frissítve:
Vissza a tetejére

2013 Bevándorlási Hivatal, by Chronos Systems